Jak wybrać hotel na wesele?

Gwarancja najniższej ceny

Jak wybrać hotel na wesele?

 

Hotel to świetny wybór w przypadku osób organizujących wesele. Obiekty takie są zazwyczaj wyposażone we wszystkie istotne udogodnienia, duże sale bankietowe oraz pomieszczenia kateringowe. Hotele dysponują również kadrą pracowników gotowych obsługiwać gości przez całą noc. Poszukując placówki idealnej do przeprowadzenia wesela warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw, o których wspominamy poniżej w naszym krótkim artykule.

Lokalizacja i termin organizacji wesela

 

Wybór konkretnego hotelu zależy przede wszystkim od jego zlokalizowania oraz odległości, jaką będą musieli pokonać uczestnicy wydarzenia. Podjęcie decyzji jest pod tym względem utrudnione. Nie sposób dogodzić wszystkim, tym bardziej, że wielu gości z pewnością przybędzie z daleka. Warto więc przede wszystkim wybrać taki obiekt, który będzie dobrze skomunikowany z miejscem, gdzie zamieszkują rodziny państwa młodych oraz ich najbliżsi przyjaciele.

 

Ponadto hotel powinien być ulokowany dość blisko dróg wylotowych, co ułatwi dotarcie do niego osobom dojeżdżającym na własną rękę. Warto też zwrócić uwagę jak wygląda bezpośrednie otoczenie hotelu, czy znajdują się w jego okolicy tereny zielone, ścieżki spacerowe lub inne miejsca, z których będą mogli korzystać uczestnicy wesela.

 

Dostępne terminy są sprawą bardzo ważną i często podjęcie decyzji o wyborze konkretnego miejsca zależy właśnie od jego dostępności. Warto rozglądać się za hotelem od razu, gdy tylko data ślubu/wesela zostanie ustalona. Im więcej czasu pozostaje do organizacji eventu, tym większa szansa, że znajdzie się kilka wolnych obiektów.

Sale weselne i pokoje hotelowe

 

Pomieszczenie, w którym odbędzie się wesele, powinno być na tyle duże, by pomieściło wszystkie zaproszone osoby. Po rozstawienia krzeseł i stołów, powinno wciąż oferować dużo wolnego miejsca do swobodnego przemieszczania się. Niektóre hotele dysponują kilkoma salami bankietowymi, w których można pomieścić gości różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież oraz dorośli), a także zorganizować parkiet do tańczenia.

 

Goście weselni przybywający z daleka mogą potrzebować dostępu do pokoi noclegowych. Warto więc w trakcie przeglądania ofert hoteli zwrócić uwagę na standard pokoi. Powinny posiadać przestronne, miękkie łóżka oraz dodatkowe udogodnienia dedykowane dla konkretnych grup osób. Mogą być to wsporniki w łazience dla seniorów, dodatkowe łóżeczko dla rodziców z małymi dziećmi.

Katering w hotelu i jego organizacja

 

Hotele oferują bardzo elastyczne pakiety usług. Można wybrać zarówno ofertę, na którą składa się wyłącznie rezerwacja sali bankietowej i pokoi hotelowych, jak również sięgnąć po bardziej rozbudowany pakiet, obejmujący także organizację kateringu. W tym drugim przypadku hotel przygotuje zaplecze gastronomiczne. Warto korzystać z tego rozwiązania, które często okazuje się po prostu tańsze, niż wybór kateringu zewnętrznego.

 

Wiele hoteli ma pod tym względem duże doświadczenie i oferuje katering weselny w kilku wersjach, dedykowanych dla różnych grup odbiorców oraz różnego typu wesel. Mogą być to tradycyjne polskie potrawy, kuchnia śródziemnomorska, kuchnia orientalna, fusion lub dowolna inna. Najważniejsze jest, aby katering był serwowany przez cały czas trwania imprezy, a każdy gość weselny otrzymał na pożegnanie zestaw ciast lub innych słodkości.

Oferty specjalne

Pakiety w naszym hotelu
PFR