Hotel czy apartament? Oczekiwania, zalety i wady

Gwarancja najniższej ceny

Hotel czy apartament? Oczekiwania, zalety i wady

 

Podróżując po kraju lub zagranicą często stajemy przed tym samym wyborem. Czy lepiej będzie zdecydować się na nocleg w hotelu, czy w apartamencie? Ceny usług w tych obiektach są często bardzo podobne, tak samo jak standard oferowanych pokoi. By wybór okazał się trafiony, warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych spraw, które omawiamy w naszym krótkim poradniku.

Apartamenty - najważniejsze plusy i minusy wyboru

 

Na myśl o apartamentach przychodzi nam do głowy wyobrażenie dużych i luksusowo urządzonych mieszkań. Typowe apartamenty powinny być wyposażone we wszystkie potrzebne udogodnienia oraz gwarantować możliwość spokojnego wypoczynku. Często są ulokowane w atrakcyjnej okolicy lub na wyższych piętrach budynku. Dzięki temu apartamenty są bardzo klimatyczne i pozwalają cieszyć się pięknym widokiem danej okolicy.

 

Apartamenty powinny zapewnić maksymalną samowystarczalność odwiedzającym je gościom. Powinny posiadać łazienkę, sypialnię oraz komfortowo urządzoną kuchnię z jadalnią. Kuchnia musi być wyposażona we wszystkie sprzęty AGD, które goście mogą wykorzystać do przygotowania swoich posiłków. Często apartamenty posiadają także pralnie, suszarnie lub inne pomieszczenia dla celów gospodarczych.

 

Minusem wyboru apartamentów jest najczęściej brak dostępu do recepcji. Może być ona oddalona od samego apartamentu, lub nawet zlokalizowana w innej części miasta. Tym samym ograniczony jest dostęp do takich usług jak sprzątanie czy śniadanie. Apartamenty są dedykowane przede wszystkim dla turystów samodzielnych, nastawionych na aktywne eksplorowanie danego miasta. Warto też zwrócić uwagę na cenę apartamentów, która choć w dużym stopniu zależy od ich standardu, to jednak niekiedy może przewyższać cenę za wynajem pokoju hotelowego.

Pokoje hotelowe - dla kogo i dla-czego?

 

Największa zaleta hoteli wiąże się z samym faktem ich łatwej dostępności oraz możliwości wyboru pomiędzy wieloma typami pokoi. Zazwyczaj w każdym mieście (nawet niekoniecznie dużym) znajduje się przynajmniej jeden hotel, oferujący pokoje gościnne. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich grup turystów, którzy mogą wybierać pomiędzy pokojami o różnym standardzie i cenie.

 

Hotele to obiekty rozbudowane, świadczące usługi w sposób kompleksowy. Niemal każdy hotel posiada restaurację, kawiarnię lub bar, w którym goście mogą spędzać czas wolny. Popularnym bookingiem jest wybór pokoju wraz z dostępem do śniadania, a niekiedy także otwartym dostępem do kateringu całodobowego i baru. Ponadto hotele oferują swoim gościom dostęp do usług dodatkowych - wypożyczenie sprzętu turystycznego, samochodu, przewodnika, udział w wycieczkach zorganizowanych.

 

W porównaniu do apartamentów, wybór hotelu może jednak wiązać się z pewnymi minusami. Przede wszystkim - najtańsze pokoje hotelowe są zazwyczaj dość małe, nawet kilkukrotnie mniejsze iż standardowe apartamenty. Ponadto hotele często ulokowane są w niezbyt atrakcyjnej okolicy, a tym samym nie gwarantują dostępu do ładnych widoków. W rezultacie spędzanie w nich czasu wolnego może być nieco przytłaczające. Hotele to wybór tych osób, które są nastawione na spędzanie czasu wolnego poza obiektem i wracanie do niego przede wszystkim na nocleg.

Oferty specjalne

Pakiety w naszym hotelu
PFR